Alla inlägg den 1 november 2020

Av anonym anonym - 1 november 2020 23:10

orkade inte skriva i går var trött också.
älsklingen hade någon spel kväll med några vänner på kvällen.
personligen kände jag lite nja vad gör jag här egentligen.
eftersom jag aldrig vart intresserade av sällskaps spel förutom runt 6-13 års ålder sen dalade det ut.
började tycka att det var tråkigt och rastlöshet kom fram.
så då lönar det sig inte att försöka har försökt en gång men var tyvärr samma resultat.
så chattade lite och spelade på mobilen lite för att hålla mig sysselsatt.
och sen den här jävla socialfobin som jag har också gör sånt här ännu jobbigare också .
fick lite av en panikattack kändes det som nästan.
snälla ni som har detta som jag hur har ni fått bort den eller lyckats minska på denna?
för det här är jobbigt det var ju på gränsen också då när några på förskolan fyllde år att man bara vänta tills allt var över.
huvudsaken att mina älsklingar har kul det är huvudsaken sen får andra tycka vad dom vill att det är inget jag kan rå för att jag har denna socialfobi som sagt.
har gjort utredning på detta så det finns och inget jag kan ta o förneka.
dock blev jag störd eller irriterad på när jag fick eller som förslag av dom andra att jag skulle natta älsklingens kompis ungar för helvete jag känner inte dom vet inte hur dom funkar eller så såna misstag vill jag ej göra.
och sen att jag också skulle välja spel som inte har intresse i detta så kände mig lite små tvingad så fick ryta till jag fick nig.
sen berättade vi om gradivteten så hade en kompis slagit vad med en annan fattar inte hur man kan okey nån 100 men som han sa runt 10 000 seriöst?
men annars var det en trevlig maten kanske inte var den bästa pizza så fick tyvärr lite kräkreflexer men var så med pizzan innan också att ungefär halvan av pizzan blev jag lite illamående och äcklad.
brukar annars gilla pizza men gradiviteten spökar som sagt.
men annars i dag så hemma dag och älsklingen skulle tvätta och så i dag har man inte gjort nått speciellts.
prata med systersonen så klart.

Presentation

Välkommen till min Blogg som handlar mitt liv och känslor tankar både negativt/positiva och mitt barn som är beräknat 19 jan 2015 ,och smått och gott. lite varierat med andra ord och bilder på det som jag vill visa eller ge tips på.

Fråga mig

2 besvarade frågor

Kalender

Ti On To Fr
            1
2
3
4
5 6
7
8
9
10
11 12 13 14
15
16
17 18
19
20
21
22
23 24 25 26
27
28 29
30
<<< November 2020 >>>

Tidigare år

Sök i bloggen

Senaste inläggen

Kategorier

Arkiv

RSS

Besöksstatistik


Ovido - Quiz & Flashcards