Alla inlägg under mars 2018

Av anonym anonym - 29 mars 2018 23:19

i morse så var jag nog så trött som man bara kan bli måste jag säga att jag var.

plus grymt täppt i näsan också och ganska hes samtidigt också var jag.

och märkte att min systerson  hade ringt mig också kände mig en aning dum att man inte svara men när man sov sov så tungt också så vad gör man.

men kom upp vid 11:44 blev ju en mys stund också så klart det får man ej glömma men vet dock ej om det är förkylning eller om det är bara pollen allergi.

men kom upp i allafall till slut i allafall  kökade frukost titta på hem till gården o doktorn kan komma som jag följer också.

men duschade och tvättade håret fixa mig under armarna också gjo Och sen tog vi en promenad också.

tog en bild på ett vårtecken kommer i ett annat inlägg här som vanligt.

men det kändes verkligen att det är vår i luften nu måste jag säga att det.

jag kollade lite också på priser på Helsingfors kryssning nästa månad också .

 Hittade ett passligt datum som var billigt så kommer också använda mina bonus poäng också så klart det kommer jag.

men en lung dag annars har det vart i allafall kan man säga att det har varit.

mensen skulle ha kommit igår man ej gjort så just nu inväntar jag några dagar också .

Av anonym anonym - 28 mars 2018 23:42

     

  


Av anonym anonym - 28 mars 2018 23:41

   

Av anonym anonym - 28 mars 2018 23:23

sov riktigt gott i natt gjorde jag .

men samtidigt så efter frukosten ringde syrran och gav mig världens chock måste jag säga detta fall trodde jag handla om systersonen men visade sig vara den här galningen  efter lagt på så ändra jag mig helt och hållet hennes kille eller den här galningen som hon hade att göra med.

detta gjorde att jag missade min psykolog i dag helt och hållet pga löjliga utskällningar och hot som alltid ska utföras i högsta grad  trodde mammsen hade förstått vinken med att vara borta från varandra.

så jag missade klock tiden till henne måste ringa i morgon och säga till om detta med att få en ny tid också.

sen valde jag att gå till kungenskurva och utföra lite ärenden och in på hm för att kolla på bandlös bh som jag är i behov sv också med tanke på kryssnings kläderna som jag använder mig av.

men hittade en kortärmad tröja i stället från tränings avdelningen också.

ska ta en bild på den i morgon när jag har på mig denna också.

sen köpte jag nya strumpor ankel model gillar såna och sköna.

Av anonym anonym - 27 mars 2018 23:47

i natt hade jag en väldigt konstig drömm måste jag allt ta och säga att den var.

vill ej direkt gå in på detaljer men kam berätta så här.

typ ett stort kompis gäng som åker färja och några bestämmer sig för 3.kant bland dom andra vännerna men tur var så var man ej själv medverkande i drömmen i allafall men läskigt ändå var det måste jag säga att det var.

berättade denna för min älsklingen också som hade vakna före mig  som gjorde det kändes en aning tomt och konstigt.

allt var så tyst också när vakna också.😱

men annars en lung dag har det varit systersonen ringde mig var dock inte mycket som jag förstog vad han berätta om eller förutom onsdag .

var ganska nyvaken när han ringde mig och mysade med älsklingen framför tv.n

plötsligt ringde mammsen också skulle genast gnälla om gymmet eller lång promenad om det ena till andra så man kände bara suck.

sen senare gick vi till Skärholmen och handla hem det som behövdes till maten i dag som var en svamp paj som jag sen blev besviken på också så klart Jag la i för mycket rosmarin och la i fel krydda innan i stället för svart peppar Som var pizza krydda i stället.😱😳

var riktigt besviken på detta.

Av anonym anonym - 26 mars 2018 23:00

i natt sov jag dåligt inte lite eller hade inget med anfall att göra eller sommartid som just börjat och sen saknad av mig lilla ❤️ Också så klart första gången som jag kände åå detta sätt också.

så älsklingen vaknade av det till och med också.

när jag bröt ihop av det också trodde aldrig detta skulle ske eller så klart men nu gjorde det.

men när jag väl somnade så somnade jag och tog tid när jag vakande också .

så slappade en stund också hade lite mys också .

sen promenade till Skärholmen också där jag hade lite ärende också så klart till apoteket för att köpa en gradivitets test plus folstsyea som jag har haft länge i tanksarna men aldrig blivit av elller tills nu.

skulle samtidigt hämta ut medeciner som behövdes mem gick ej närmare tvärtom skulle jag säga att det gjorde.

men köpte i allafall gradivitetes testet och folatsyran för att börja med detta om man ska ha en liten till.

jag var glad att jag hade min Ikea kasse med mig vi stötte på älsklingen mamma skulle känns lite pinsamt att skylta med gradivitets testet Det måste jag allt ta att säga.

så tur man hade denna .

handlade middag hemlagade köttbullar med egen potatismos och brunsås också.

men blev riktigt gott också måste jag säga för att vara första gången också.

Presentation

Välkommen till min Blogg som handlar mitt liv och känslor tankar både negativt/positiva och mitt barn som är beräknat 19 jan 2015 ,och smått och gott. lite varierat med andra ord och bilder på det som jag vill visa eller ge tips på.

Fråga mig

2 besvarade frågor

Kalender

Ti On To Fr
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<<< Mars 2018 >>>

Tidigare år

Sök i bloggen

Senaste inläggen

Kategorier

Arkiv

RSS

Besöksstatistik


Ovido - Quiz & Flashcards